609 відгуків
+380 (96) 737-11-77
+380 (95) 737-11-77
+380 (93) 737-11-77
Ювелірна біжутерія, позолочені прикраси з медичного золота | ZOLOTA.UA

Види плетіння ланцюжків. ТОП-31 вид плетіння ланцюжків

Види плетіння ланцюжків. ТОП-31 вид плетіння ланцюжків
Ювеліри виділяють три базових види — це бісмарк, якір і панцир. Є ще фантазійний — це особливий вид, в якому переплітаються десятки інших технік.
Всього у цій статті ми зібрали 31 вид плетіння ланцюжків. Можна було б збільшити цей список, але ми зібрали тільки найпопулярніші види плетіння.
Пропонуємо детальніше ознайомитися з кожним з них, щоб вам було легше вибрати свій ідеальний ланцюжок.
1. Бісмарк
Впізнавана назва походить від імені Отто фон Бісмарка, який прославився залізним характером, надійністю і впевненістю в собі. Всі характерні риси німецького канцлера ювеліри втілили в ланцюжку. Техніка плетіння з кількох рядів може виглядати як дуже масивно, так і елегантно, жіночно.
Плетіння бісмарк красиве, але досить складне і має безліч варіантів виконання. В залежності від форми ланок і техніки переплетення виділяють 8 інших підвидів. Є ті, що підходять виключно для чоловіків і навпаки — виключно жіночі моделі.
2. Плоский бісмарк
Класичне ажурне плетіння, де ланки двічі закручуються по спіралі, притискаючись одне в одному.
3. Подвійний бісмарк
На відміну від класичного плоского ланцюжка ланки мають три витки спіралі.
4. Арабський бісмарк
Дві або три округлих ланки попарно з'єднуються в щільне плетіння, яке нагадує арабську в'язь.
5. Струмочок
Плетіння плавне, де ланки ніби перетікають одне в одного. Завдяки цій техніці при невеликій вазі можна створити красивого і об'ємного ланцюжка.
6. Королівський бісмарк
Композиційно складне плетіння з спіралеподібних ланок, які припаяні одна до одної. Малюнок виходить красивий і об'ємний, а ланцюжок гладкий і приємний на дотик.
7. Пітон
Цей вид плетіння ще називають «американка» і «кардинал». Складається ланцюжок з трьох щільних рядів ажурного плетіння, які з'єднуються один з одним. Дизайн повітряний, що нагадує мереживо або лусочки пітона.
8. Візантійське плетіння або «лисячий хвіст»
Такі плетіння можна побачити на масивних браслетах та ланцюжках. Відрізняється складним візерунком з ланок, які з'єднані в різному напрямку. Воно настільки незвичайне, що його ще називають «молодшим братом» бісмарка — подібна, але все-таки інша техніка.
9. Колосок або кельтський вузол
Схоже на візантійське, але ланки спрямовані в одну сторону і V-подібний візерунок нагадує пшеничний колосок.
Цей вид плетіння ланцюжка формує надзвичайно міцну прикрасу. При необережному зберіганні або носінні бісмарк «колосок» практично неможливо заплутати.
10. Якірне плетіння
Метод плетіння дійсно нагадує якірний ланцюжок: ланки овальної, круглої або прямокутної форми з'єднуються між собою перпендикулярно, утворюючи єдину нитку. Дуже схожу на морський швартувальний ланцюг для якоря.
Якірне плетіння — це класика, яка ніколи не вийде з моди. Однаково добре підходить і жінкам, і чоловікам, відрізняючись лише за розміром ланки. Цей вид плетіння ділиться на безліч підвидів залежно від форми ланки і техніки з'єднання. Розглянемо найбільш популярні.
11. Подвійний якір
Все те ж традиційне плетіння, але з невеликим доповненням — використовуються подвійні овальні ланки.
12. Ролло або Шопард
Плетіння назвали на честь швейцарського бренду годинників і прикрас, який першим ввів у моду ідеально круглі ланки. Ролло аналогічно традиційному якірному виду, єдина відмінність — ланки-кільця.
Завдяки елегантній простоті і легкості візерунка, ролло служить гармонійною базою для підвіски або кулона.
13. Подвійне ролло або «гарібальді»
Ланцюжок названий в честь італійського подружжя-революціонерів, активістів визвольного руху в Італії. Пара вважалася еталоном родинної єдності, адже вони завжди були плече о пліч.
Плетіння «гарібальді» відрізняється парним з'єднанням ланок-кілець, де одне має більший діаметр, а друге — менший. Маленька ланка вплетена всередину більшого кільця, тому ланцюжок виходить ажурний, але при цьому дуже міцний і надійний.
14. Кобра або джотто
Легкий тип плетіння, який нагадує мініатюрний ролло з діаметром ланок менше 5 мм.
За зовнішнім виглядом кобра нагадує мотузочку. До однієї ланки кріпляться відразу кілька інших, перескакуючи через 2-3 ланки. Так виходить ступінчасте плетіння крученої форми, яке можна носити і як самостійну прикрасу, і як основу під кулон.
15. Венеціанське плетіння або «коробочка»
Називають венеціанським тому, що візерунок вперше стали робити ювеліри у Венеції ще багато століть тому. Сьогодні це один з найбільш популярних видів плетіння ланцюжка.
Ланки чотиригранної форми дійсно нагадують квадратну коробочку і надійно скріплюються технікою внутрішнього з'єднання. Ідеальна симетрія з якого боку не глянеш!
16. Панцирні плетіння
Базовий дизайн, який має безліч варіацій, але відрізняється від інших характерною плоскою формою. Ланки гладкі відшліфовані з лицьової і внутрішньої сторони. За гладкість плетіння ще називають стрічковим, хоч і за типом з'єднання ланок техніка більше нагадує якірну.
Всупереч своїй назві, плетіння не має відношення до панцира. Скоріше це тип з'єднання ланок як на кольчузі — броні середньовічних лицарів. Метод, коли одна гладка ланка накладається на іншу, формує щільний, надійний і елегантний ланцюжок.
Назва звучить брутально і можна припустити, що плетіння чоловіче. Але різні дизайни дозволяють знайти підходящі моделі і для жінок, і для чоловіків. Ажурне панцирне плетіння часто використовується як надійна основа для кулона. Ланцюжок ефектно виглядає і як самостійна прикраса — золоті, срібні ланки красиво переливаються на світлі.
Ювеліри виділяють кілька десятків підтипів панцирного плетіння, але є декілька найбільш популярних.
17. Гурмета
Практичне плоске плетіння з овальних ланок. Техніку з подвійним рядом ланок називають гурмета паралельного плетіння, а з ланок-сердечок — гурмета «кордино». Обидва варіанти добре підходять як основа для підвісок і кулонів.
18. Ромб
Плетіння легко впізнати по ланках-ромбах з округленими кутами. Бувають подвійні і потрійні варіації.
Ромб – один з найпопулярніших типів. Такий ланцюжок можна носити в парі з кулоном або окремо.
19. Фігаро або Картьє
Модний будинок Картьє з 19 століття випускає фірмові ланцюжки з плетінням виду «фігаро», і багато в чому завдяки йому прикраса стала популярною і впізнаваною. З часом ім'ям бренду стали називати і тип плетіння.
Складається воно з гладких довгастих і округлих ланок, які ритмічно чергуються між собою. Зазвичай прикраса доповнюється біркою з маркуванням кроку плетіння за кількістю ланок витягнутих і округлих форм. Це може виглядати як 1+1 або 3+2.
20. Персидська кольчуга
Об'ємне плетіння з округлих ланок, яке завжди виконується майстром вручну без застосування методів пайки. Малюнок дійсно нагадує середньовічну військову броню. Ланки щільно прилягають одна до одної і в одному структурному елементі може бути 3, 4 чи 6 кілець. Особливості техніки плетіння на бірці ланцюжка відзначаються як 5 в 1, 4 в 1 і т. д.
21. Love
Фантазійне буквально повітряне плетіння, де ланки у формі сердечок.
22. Равлик
Класичне панцирне плетіння, але з декоративними ланками. Спіральний малюнок на кожній ланці ланцюжка нагадує панцир молюска.
23. Нонна
Витончене плетіння, де ланки з'єднуються попарно — маленьке всередині великого. Овальні ланки виглядають як петельки і з'єднуються проміжним кріпленням.
Повна назва — «maglia della nonna», що в перекладі з італійського означає «бабусине плетіння».
24. Черепашка
Плетіння з парних кілець в кілька рядів з крихітними декоративними пластинами. Малюнок схожий на панцир черепахи.
Ланцюжок носять як самостійну прикрасу. Але потрібно враховувати, що плетіння краще носити на відкритій шкірі, зібравши волосся, інакше ланцюжок може залишати зачіпки на тканині і плутатися у волоссі.
25. Цар
Подвійне плетіння, де ланки з'єднуються в шаховому порядку. Лаконічне і може стати відмінною альтернативою бісмарку. Підходить чоловікам, а в мініатюрному дизайні – жінкам.
26. Сінгапур
Кручений ланцюжок, де ланки трохи вигнуті. Цей дизайн люблять за ефектну гру світла на поверхні металу. Ланцюжок приверне до себе увагу з підвіскою або як самостійна прикраса.
27. Шнури або ланцюжок-змійка
Вид плетіння гладкий, круглий, порожнистий усередині. Він ідеально підходить для виразного кулона.
Шнури відрізняються за формою щільно з'єднаних ланок. Зустрічається також тип плоского шнура, наприклад монреаль, де ланки більш витягнуті і розташовані за типом якірного плетіння.
Фантазійні ланцюжки
Фантазійні плетіння створюються ювеліром на основі базових дизайнів. Завдяки різним декоративним елементам і технікам з'єднання ланок, майстер сплітає красиву та міцну прикрасу.
Фантазійні плетіння ефектно виглядають самі по собі, без доповнення у вигляді підвісок або кулонів. Розглянемо найбільш популярні.
28. Французька коса
Складається з двох або трьох гладких ланцюжків, заплетених в косу. Часто виготовлена з металів контрастного кольору.
29. Троянда
Ажурне плетіння, де кожен структурний елемент складають з кілець в малюнок, що нагадує квітку. Ланцюжок дуже жіночний і виразний.
30. Пластинчате
Плетіння з декоративних пластинок з внутрішнім з'єднанням.
31. Перлина або намисто
Ланцюжок, де кожна ланка у вигляді маленької кульки (намистини) припаяної до основи. Для більшої безпеки всередині кожної намистини є кріплення, їх кінці запаюються разом пружинною застібкою, яка затискає ланки і надійно їх утримує.
Які види плетення ланцюжків підійдуть для жінок, які для чоловіків
Візуально можна відрізнити жіночий ланцюжок від чоловічого по витонченості плетіння і за розміром ланок, але є моделі-унісекс, які підходять обом.
Чоловічі ланцюжки з великими ланками і брутальним плетінням. До таких типів відносять більшість бісмарків, масивний ромб, а також широкі панцирні плетіння.
Жіночі ланцюжки витончені і ніжні. Це нонна, французька косичка, венеціанське плетіння.
Ланцюжки-унісекс. До них відносять мінімалістичні види — класичні якірні, ролло, джут, колосок, бісмарк пітон.
При виборі ланцюжка чоловікові або жінці мають значення такі аспекти, як розмір і товщина виробу.
Для жіночих моделей типова довжина від 40 до 70 см або короткі близько 30 см. Для чоловіків – 50 до 75 см. При виборі розміру прикраси слід орієнтуватися на зростання і обхват шиї. Ланцюжок не повинен бути надто довгим – це незручно і виглядає безглуздо. Короткий створює задушливий ефект і буде виглядати як нашийник (не плутайте з чокером — це зовсім інша прикраса!).
Занадто тонкий ланцюжок на чоловічій шиї виглядає безглуздо, як і занадто товстий ланцюжок на жінці. Бувають винятки, коли ви навмисно хочете такий ефект, але це тільки підтверджує правило.
Буде корисно знати і про особливості замків. Вони відрізняються не тільки за типом застібки, але і за її надійністю та зручністю використання. На великі ланцюжки найчастіше встановлюють карабін, на тонкі вироби – шпрингельний замок. Якщо у вас довгі нігті, карабін буде незручно застібати, але зате він точно витримає вагу великого кулона. А шпрингельный замок призначений для витончених ланцюжків і для самих легких підвісок.
Як підібрати ланцюжок по виду плетіння
Завжди можна орієнтуватися на смак, але добре мати під рукою кілька підказок.
Якщо ви підбираєте ланцюжок під кулон, вибирайте максимально просте плетіння. Переконайтеся, що ланки легко проникають крізь отвір кулона. В якості базової моделі під підвіску використовують шнури-змійки, якірне плетіння, ромб. Більш виразні моделі носять як самостійну прикрасу.
Дотримуйтесь пропорції між прикрасою і ланцюжком. Занадто маленький кулон на масивному ланцюжку буде виглядати недоречно, а велика підвіска на витонченому плетінні може деформувати ланки і пошкодити ланцюжок.
Зверніть увагу на якість ювелірного виробу: колір повинен бути рівним, місця спайки акуратні і не відрізнятись своїм відтінком. Якщо прикраса має вставки, вони повинні бути міцно закріплені в оправі і не забруднені клеєм. Ланцюжок зібраний з безлічі елементів: всі ланки повинні легко рухатись, навіть у фантазійних плетіннях. Саме такі прикраси ви знайдете в нашому каталозі.
Крім привабливості виробу, важливо знати, яким способом його виготовили. Від методу виготовлення також залежить міцність прикраси, можливості дизайну і, що важливо, ціна.
Методи виготовлення ланцюжків
Існують три методи виготовлення ланцюжків і у кожного є свої переваги і недоліки.
Вручну.
Ювелір створює ланки вручну з дроту і спаює їх по мірі плетіння ланцюжка. Робота копітка і складна, тому ціна прикрас ручної роботи значно вища. Але з'єднання ланок завжди бездоганні і надійні, тому сьогодні цей метод так само затребуваний.
Автоматизоване.
Завдяки програмному управлінню автоматичний (або конвеєрний) метод дозволяє виготовити найрізноманітніші дизайни. Основну роботу виконує машина, а ювелір-оператор стежить за виконанням програми, що значно скорочує час виготовлення виробу.
Через спеціальну машину пропускаються стрижні-заготовки і формується ланцюг пов'язаних елементів. Робота ювеліра — розрізати плетіння на відрізки потрібної довжини і припаювати замочки. Таким методом можна створити і витончені тонкі ланцюжки, і модні масивні прикраси з великими ланками.
Метод штампування.
Проста і швидка технологія виготовлення ланцюжків. Тут використовуються готові ланки, які просмикуються одне в інше і закріплюються пресом. Метод штампування значно прискорює процес виробництва, знижує витрати. Сьогодні цей спосіб найбільш популярний. За допомогою штампування виробляють ювелірну біжутерію та прикраси з дорогоцінних металів. Хоча метод менш надійний, ніж ручне або автоматичне плетіння, вироби з якісного матеріалу стійкі до пошкоджень і носяться довго.
Ланцюжки власного бренду ZOLOTA >
Біжутерія преміум якості. Купити онлайн від виробника. 100% задоволених покупців.
Який обрати ланцюжок: цільний або порожнистий
Незалежно від виду плетіння ланцюжок може бути порожнистим або цільним.
Цільний має меншу вагу і більш стійкий до пошкоджень і деформації ланок. За ним легко доглядати, а в разі необхідності ремонту майстер впорається з поломкою. А ось пустотілий ланцюжок вимагає дбайливого ставлення та часто ремонту не підлягає, але їх перевага в красивому об'ємі, малій вазі і низькій вартості.
Який вид плетіння ланцюжка надійніше і довговічніше
Бісмарк — чемпіон надійності і довговічності. Технологія виття дозволяє створити міцне об'ємне плетіння з спіралеподібних ланок. Ювеліри запевняють, що ланцюжок, створений за цією технікою, без нарікань витримає півстоліття регулярної експлуатації.
Плетіння гурмета або фігаро, де ланки щільно прилягають одна до одної, скоріше сильно натягнеться, ніж порветься. Завдяки техніці плетіння з борозенкою в місці накладання елементів один на одного.
Якщо ви збираєтеся носити ланцюжок з кулоном або підвіскою, потрібно підібрати виріб, який зможе витримати додаткову вагу. Надійне кріплення забезпечують такі плетіння як класична корда і колосок.
Одне з найпрактичніших — якірне плетіння. Більшість поломок при належній вправності можна усунути самостійно.
Самими довговічними вважаються цілісні ланцюжки автоматичного і ручного плетіння. Модель виготовлена методом штампування з часом зношується, а ланки пошкоджуються.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner